DOWNPASS

Standard DOWNPASS ma na celu promocję prawidłowej, stale kontrolowanej hodowli gęsi i kaczek na skalę globalną. Obejmuje także odpowiedzialne pozyskiwanie puchu i pierza, jako produktu ubocznego. Norma ta dotyczy wszystkich materiałów wypełniających z puchu i pierza stosowanych w pościeli (poduszki, kołdry), odzieży (np. kurtki puchowe) oraz w produktach outdoor’owych, jak np. śpiwory. Produkty oznaczone znakiem DOWNPASS gwarantują wysoką jakość oraz dają pewność, że puch i pierze, wykorzystywane jako materiał wypełniający – są pozyskiwane w sposób etyczny i pochodzą ze ściśle kontrolowanych i identyfikowalnych łańcuchów dostaw.

OEKO TEX STANDARD 100

OEKO TEX Standard 100, to międzynarodowy, niezależny system testowania i certyfikacji półproduktów oraz gotowych wyrobów tekstylnych. Kontrolą objęte są także wykorzystywane materiały, w tym także puchowe wypełnienia kołder, poduszek, kurtek, śpiworów, etc. Znak ten jest wyznacznikiem jakości produktu i gwarantuje, że jest on w bezpieczny dla zdrowia. Nasz puch jest certyfikowany znakiem OEKO TEX, a tym samym jest sprawdzony pod kątem występowania substancji szkodliwych dla zdrowia oraz jest poddawany ocenie jakościowej i organoleptycznej.

RDS

Responsible Down Standard, to niezależny, dobrowolny i globalny standard, dotyczący odpowiedzialnego pozyskiwania puchu. Certyfikat ten zapewnia, że puch i pierze pochodzą od kaczek i gęsi, które były traktowane zgodnie z poszanowaniem wszystkich zasad dotyczących dobrostanu zwierząt. W praktyce oznacza to, że ptactwo miało zapewnione odpowiednie i godne warunki życia przez cały okres hodowli, od pisklęcia do uboju. Norma RDS została opracowywana przy wsparciu grup działających na rzecz ochrony praw zwierząt, ekspertów branżowych i sprzedawców detalicznych.

ISO

ISO 9001:2015 to certyfikat potwierdzający funkcjonowanie systemu zarządzania jakością, który kontroluje procesy, dzięki czemu utrzymujemy wysoką jakość naszych wyrobów. By zdobyć certyfikat w Polsce, nasza firma musi przejść audyt niezależnej jednostki certyfikującej nadzorowanej przez Polskie Centrum Akredytacji.

ISO 14001 dotyczy zarządzania środowiskowego, czyli uwzględnia wpływ na środowisko przy podejmowaniu decyzji biznesowych i zarządzaniu przedsiębiorstwem. Firmy, które zdobędą taki certyfikat, charakteryzują się tym, że poszukują sposobów na ograniczenie negatywnego oddziaływania na środowisko. Wśród nich jest minimalizacja generowanego strumienia odpadów czy zużycia zasobów naturalnych, ale również takie projektowanie wyrobów, aby w jak najmniejszym stopniu oddziaływały niekorzystnie na środowisko w całym cyklu życia.